fb

Peletky

 

Charakteristika u prodeje pelet ROYAL :

Přeprava pelet Nejdřevo

Průměr pelet: 6mm

Délka: do 45mm

Hmotnost: 650kg/m3

Obsah vody: 8%

Výhřevnost: 5KWH/kg, nebo 18Mj/kg

Popelnatost: 0,5%

Cena: 101,-kč/15kg pytel

 

Pelety patří mezi nejperspektivnější paliva pro domácnosti. Jsou plně ekologickým topivem, převážně se vyrábějí z odpadních zbytků po dřevní výrobě, stlačením dřevního prachu, drtě či pilin. Pelety se lisují do tvaru válečků o různých velikostech, v průměru však od 6 do 25 mm a délce až do 50 mm. Díky této technologii obsahují minimální podíl vody a popele, hoří proto velmi dlouho. Zároveň během spalování nevzniká téměř žádný kouř. Malé množství popele, který zůstane, se dá navíc výborně využít jako přírodní hnojivo. Nejkvalitnější jsou pelety světle zbarvené, tmavší odstíny prozrazující přítomnost příměsí s horší výhřevností a větším podílem popele. Mechanicky lisované pelety neobsahují žádné chemická pojiva, nebo jiné přídavné směsi a během jejich spalování téměř nedochází k uvolňování škodlivin.

pelety

1. Kupujte certifikované pelety

Když nakupujete pelety, hledejte vždycky kulatou značku certifikace ENplus. Rozhodně nekupujte levnější pelety z východních dovozů, které certifikace nemají, protože byste neušetřili. Pelety z nekvalitních surovin a k tomu neodborně vyrobené mají nižší výhřevnost a spálíte jich v kotli mnohem víc. Na čem naopak ušetřit můžete, jsou sezónní slevy řady renomovaných výrobců a dodavatelů. Hlídejte si letní ceny pelet.

 

2. Kupujte kvalitní kotle

Stejně jako pelety musejí mít výhřevnost, váš kotel by měl mít co nejvyšší kvalitu a účinnost, aby vydal co nejvíce tepla při co nejmenším množství spáleného paliva a vy jste ušetřili. Nakupujte proto jen kvalitní kotle ověřených značek, které zaručují vysokou účinnost a splňují požadavky třetí nebo vyšší emisní třídy.

graf